Now we’re over the water

Woda jest zdradliwym medium. Sprzyja jasności komunikacji. Ma na celu celebrowanie czystej, nieważkiej formy i niezakłóconego piękna. Fotografowi nie jest łatwo odrzucić tę formułę. NOW WE’RE OVER THE WATER to projekt, którego celem jest rzucenie wyzwania oczywistym ścieżkom ekspresji artystycznej. Zanurza się w niepewności, szukając czegoś więcej niż prostych przyjemności wizualnych.

Fotograf Szymon Kobusiński podąża mniej uczęszczaną ścieżką, aby opowiedzieć mroczną, niepokojącą historię piękna, która wyłania się z głębi ludzkiego umysłu. Łączy marzycielską fotografię podwodną z szorstkimi, ziarnistymi zdjęciami zrobionymi aparatem średniego formatu Hasselblad, oferując nową jakość idei fotografii podwodnej. Dzięki tej bezkompromisowej formie sięga poza powierzchnię podwodnych portretów w poszukiwaniu prawdy o ludzkiej kondycji.

Projekt powstał we współpracy z grafikiem Neonem Neonowem i pisarką Agą Zano. Wspólnie stworzyli narrację intertekstualną, która zachęca widza do zrobienia kroku naprzód – i do spojrzenia na własne odbicie na wodzie.

zobacz więcej

Metamorphosis

zobacz więcej

Tumultus

Tumultus nawiązuje do tematyki samotności, depresji oraz utraconych relacji.

zobacz więcej

Transsubstantiatio

Transsubstantiatio to wizualna próba zapisu momentów i istotnych chwil, które wymazują się z pamięci zbyt szybko.

zobacz więcej

Cupiditas

Cupiditas to projekt opowiadający o próbie rekonstrukcji emocji, towarzyszących konkretnemu rozdziałowi życia. To wizualny zapis poszukiwań nowych elementów tożsamości oraz ustanawiania nowych celów.

zobacz więcej

Intymność

Intymność to podwodny projekt składający się z 28 fotografii budujących mniejsze serie zdjęciowe. Opowiada o codziennych emocjach, czasami subtelnych i delikatnych, często jednak skrajnych i wyczerpujących. Podwodna przestrzeń najwierniej oddaje ich dynamikę i zmienność.

zobacz więcej